Bordo Renkli Pasaport Almak Isteyen Türk Vatandaşlarının Nereye Müracaat Etmesi Gerekir?(En iyi çözüm)

Bordo (Umuma Mahsus) Pasaport müracaatınız için öncelikli olarak nvi.gov.tr adresine giriş yaparak ikametinize en yakın yerin nüfus müdürlüğüne tıklayarak size en uygun saat ve tarihe randevu almanız gerekmektedir. Başvuru için kayıtlı ikamet adresinize göre nüfus müdürlüğü seçmeniz gerekmemektedir.

Green Card için hangi renk pasaport?

Yeşil pasaport sahipleri, neredeyse tüm Avrupa ülkeleri de dahil olmak üzere, 130 ülkeye vizesiz ya da sınır kapısında ya da online vize alarak girebiliyorlar.

2021 pasaport nasıl alınır?

Yeni pasaport nasıl çıkartılır? Pasaport başvurusu yapmak isteyen kişilerin ALO 199 çağrı merkezi ya da Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’ne ait websitesi üzerinden randevu alması gerekmektedir.

Bordo pasaport ne ise yarar?

Umuma mahsus pasaport; İçişleri Bakanlığı, yetkilendirilmiş valilikler ya da Türk konsoloslukları tarafından belirli şartları yerine getiren Türk vatandaşlarına verilen pasaport türüdür. Bordo pasaport sahipleri vizesiz gidilebilen yerlere pasaportları ile direkt giriş yapabilirler.

Tatil için hangi pasaport alınır?

Yurt dışına seyahat etmek isteyenlerin başvurabileceği çeşitli pasaport türleri vardır: Umuma mahsus pasaport (bordo), hususi pasaport (yeşil), diplomatik pasaport (siyah) ve hizmet pasaportu (gri). Şartları yerine getiren her Türk vatandaşı umuma mahsus pasaport, yani bordo pasaport başvuru yapabilir.

You might be interested:  Türk Telekom Ne Kadar Dk Kaldı Nasıl Öğrenebilirim?(Çözüm bulundu)

Green Card için pasaport kaç yıllık olmalı?

Green Card çekilişine katılmak için en azından 2021 yılı Kasım ayı sonuna kadar geçerli bir pasaportunuz olmalıdır. bir pasaporta sahip değilseniz, hemen pasaport almak başvurunuzu yapın.

Green Card için ne gerekir?

Green Card başvurusu yapabilmek için en az lise mezunu olmak şart ya da son 5 yıl içinde uzmanlık gerektiren bir alanda en az 2 yıl çalışmış olmayı belgelemek gerekiyor. Başvurmak için 18 yaşın üstünde olma şartı aranıyor. Başvuruların mutlaka resmi web sayfası üzerinden yapılması gerekiyor.

10 yıllık pasaport ücreti 2021 nereye yatırılır?

Pasaport defter ve harç bedeli; vergi dairesi müdürlüklerine, PTT Şubelerine, anlaşmalı bankalara veya Gelir İdaresi Başkanlığına ait https://ivd.gib.gov.tr internet adresi üzerinden ödenebilmektedir.

En kolay pasaport nasıl alınır?

Pasaport başvurusunun yaş ayrımı gözetilmeksizin şahsen yapılması gerekiyor. Pasaport ücretini internetten online veya bankalara yatırıp, yine internetten veya telefonla pasaport randevusu aldıktan sonra, nüfus müdürlüklerine 2 adet biyometrik fotoğraf ve TC Kimlik Kartınızla gitmeniz yeterli.

10 yıllık pasaport ücreti ne kadar?

Yılbaşından itibaren pasaport defteri 180 liradan 225 liraya çıkacak. 6 aya kadar olan pasaport harcı 227 TL’den 309 TL’ye, 1 yıllık pasaport harcı 450,8 TL’ye, 2 yıllık pasaport harcı 738 TL’ye, 3 yıllık pasaport harcı 1048,7 TL’ye, 4- 10 yıllık pasaportun bedeli 1008 TL’den 1478 TL’ye yükselecek. 1

Bordo pasaport nedir kimlere verilir?

Buradan da anlaşılacağı gibi bordo pasaport Türkiye Vatandaşlarına verilmektedir. Yani Türk vatandaşı olmanız gerekir. Yani her ülkeye vizesiz bu pasaport ile giriş yapamayabilirsiniz. Bu yüzden de insanlar daha çok yeşil, gri ya da siyah pasaportu alma koşullarını tam olarak karşılıyorsa bu türleri tercih etmektedir.

Bordo pasaport ne kadar?

Bordo pasaport süresi, minimum 1 yıldan başlayıp maksimum 10 yıla kadar süre ile sınırlandırılmaktadır.

You might be interested:  Türk Dil Kurumu Hangi Ilke Ile Ilgilidir?(En iyi çözüm)

Bordo pasaport ne zaman gelir?

Pasaport çıkarmak için yolculuktan 1 ay öncesinde başvuru yapmak önemlidir. Pasaport çıkma süresi ise 5 ila 7 gün arasında değişiklik gösterir. Yurt dışında pasaport çıkarmak ise 7 ila 10 gün arası sürmektedir.

Pasaport rengi nedir?

Yurt dışına seyahat edilmesi için 4 farklı pasaport çeşidi bulunmaktadır. Bunlar Umuma Mahsus (bordo) pasaport, Hususi (yeşil) pasaport, Hizmet (gri) pasaportu, Diplomatik (siyah) pasaporttur.

Bordo pasaport la hangi ülkelerde geçerli?

Türk vatandaşları’nın Azerbaycan, Kuzey Kıbrıs, Gürcistan, Moldova ve Ukrayna’ya ise pasaport olmadan sadece kimlik kartı ile girişleri mümkündür. Umuma Mahsus Pasaportun, diğer resmi pasaportlar karşısında ayrıcalıklı olduğu ülkeler Ermenistan ve Tayvan’dır.

Pasaportun özellikleri nedir?

Yurt dışına seyahatlerde ülkeler arası geçişlerde kullanılan pasaportun içerisinde pasaport sahibinin kimlik bilgileri, fotoğrafı, farklı ülkelerden aldığı vizeler ve ülkelere ait giriş-çıkış kaşeleri yer alıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *