VATANDAŞLIK İŞLEMLERİ

Ana SayfaKanun ve HaberlerForum ÖrnekleriGerekli BelgelerYabancı Kimlik No

1. Ankara İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğünün İstediği Gerekli Belgeler (WORD)

2. İstanbul İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğünün İstediği Gerekli Belgeler  (WORD) (KISA VE AÇIKLAYICI GEREKLİ BELGELER LİSTESİ)

Önemli Not(İstanbul için):

  • İstanbul'dan istenen Ahıska Türkü olduğumuzu gösteren Soy Tespit belgesini Konsolosluk vermediğinden, Ahıska Derneklerinden alınabileceğini İstanbul Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğünce öğrenildi. Bilgilerinize sunarım.

  • Gerekli Belgelerde geçen "Evli ise eş ve çocuklarının aile bağını gösteren Aile Nüfus Kayıt Örneği..." kısmındaki istenen belgeyi Konsolosluklardan alabilirsiniz... Örneği görmek için tıklayınız...

  • İstenen belgelerde son gelişme: Nüfus Müdürlüğünün istenen belgeler içinde olmayan ama istediği bir belge var. O da Evli olanların geriye doğru altı (6) içinde boşanmamış olduğunu gösteren veya hala evli olduklarını gösteren belgedir.  Bu belge Ülkesi Konsolosluğundan alınarak Valilik tarafından apostil tastikli olmalı... Örneği görmek için tıklayınız...

3. Bursa İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğünün İstediği Gerekli Belgeler  (WORD)

3. Antalya İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğünün İstediği Gerekli Belgeler  (WORD)
 

Not: Her İlin Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüklerinden forumlar ile birlikte alınmaktadır. Her İldeki Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlükleri farklı şekilde gerekli belgeler listesi hazırlamış olabilir fakat hepsi hemen hemen aynı bilgilerdir.


Düzenleyen: Rasim ŞAKİROV - Web: www.ahiskalilar.org - Email: rasimizm81@hotmail.com  (+MSN)